Budowa

Smart Home – o co właściwie chodzi?

Smart Home to dom, który ma zautomatyzowany system, który steruje wieloma urządzeniami i systemami gospodarstwa domowego. Obejmuje to oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzację, systemy bezpieczeństwa i inne. Ta automatyzacja jest zwykle kontrolowana przez koncentrator lub bramę, która może komunikować się ze wszystkimi różnymi urządzeniami w domu.

Jak działają urządzenia inteligentnego domu?

Urządzenia obsługujące Wi-Fi to najnowszy trend w automatyce domowej. Są również najbardziej popularne, ponieważ zapewniają użytkownikom dużą wygodę. Te urządzenia obsługujące Wi-Fi można synchronizować ze sobą i sterować za pomocą głosu lub aplikacji.

Istnieje wiele urządzeń obsługujących Wi-Fi, z których korzystamy na co dzień, takich jak urządzenia śledzące kondycję, inteligentne telewizory, inteligentne żarówki, a nawet nasze smartfony.

Jak skonfigurować inteligentne urządzenia domowe? – Asystent Google

W tej sekcji przyjrzymy się, jak skonfigurować urządzenia inteligentnego domu za pomocą Asystenta Google. Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji Google Home ze Sklepu Play i zainstalowanie jej na telefonie z Androidem. Po zainstalowaniu musisz zalogować się na swoje konto Google i dotknąć ikony z napisem „Sterowanie domem”. Spowoduje to przejście do strony, na której możesz zobaczyć wszystkie swoje urządzenia.

Jeśli nie masz jeszcze żadnych urządzeń, po prostu dotknij „Dodaj urządzenie” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez aplikację. Następnym krokiem jest podłączenie urządzenia do Wi-Fi. Wystarczy wykonać następujące kroki: Dotknij „Konfiguracja Wi-Fi” z menu, które pojawia się po naciśnięciu w dół na urządzeniu Stuknij nazwę swojej sieci Wi-Fi Wprowadź hasło wyświetlane na ekranie Teraz nadchodzi zabawna część: skonfiguruj swoje urządzenie. Aby skonfigurować Chromecasta, dotknij opcji „Przesyłaj” w menu i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Co możesz zrobić ze swoimi inteligentnymi urządzeniami domowymi?

Inteligentny dom to nie tylko wymyślna lodówka. Chodzi o możliwość kontrolowania wszystkich urządzeń w domu z jednego miejsca. Wystarczy kilka dotknięć telefonu, aby wyłączyć światło, zamknąć drzwi i oglądać telewizję z łóżka.

Możesz także podłączyć stary monitor komputerowy do telewizora, aby używać go jako drugiego ekranu do oglądania treści, a nawet grania na innym urządzeniu!

Gdzie mogę kupić urządzenia Smart Home?

Idea „inteligentnego domu” staje się coraz bardziej popularna. Używa się do tego wielu różnych urządzeń – od inteligentnych głośników, przez inteligentne oświetlenie, po inteligentne systemy bezpieczeństwa. Pytanie brzmi, gdzie można kupić te urządzenia?

Istnieje wiele różnych miejsc, w których można kupić te urządzenia, ale dwoma głównymi graczami na rynku są Amazon i Google.

Pierwszym miejscem, do którego możesz się udać, jest Amazon, ponieważ na swojej stronie internetowej oferuje szeroką gamę różnych produktów inteligentnego domu. Oferują wszystko, od głośników przez żarówki po systemy bezpieczeństwa, a nawet niektóre podłączone urządzenia, takie jak lodówki.

Drugim miejscem, do którego możesz się udać, jest Google Home, który oferuje również szeroką gamę różnych produktów dostępnych do kupienia na swojej stronie internetowej. Google Home oferuje głośniki, żarówki i inne!